Barefoot capáčky Liliputi POLKA DOTS

Neohodnoceno
 
  • 1 z 3
 

Prémiová kvalita. Dokonale kopírují anatomický tvar chodidla. Vhodné i na dominantní palec. S nimi vedle rozhodně nešlápnete.

Díky svým vlastnostem jsou to dokonalé první botičky.

 

 

Značka Liliputi pochází z Maďarska a capáčky jsou ušité v Evropské unii.

 

 

649 Kč
Značka Liliputi
Kategorie E-shop
Záruka 2 roky
Zvolte variantu
Velikost: XL SKLADEM 649 Kč
   
 

V čem jsou capáčky Liliputi výjimečné?

  • Díky svým vlastnostem jsou to ideální první botičky, vhodné i pro pouze lezoucí děti nebo jako ochrana před zimou.
  • Liliputi jsou celokožené capáčky nejvyšší kvality z příjemné, měkké a prodyšné kůže. 
  • Podrážka je vyrobena z 3 vrstev: mezi protiskluzovou podrážkou z broušené kůže a vnitřní kožené stélky je 3 mm silná vložka, která zajišťuje tepelnou izolaci a tlumí nárazy při chůzi a běhání po tvrdším povrchu.
  • Capáčky mají velmi prostornou špičku, která zajišťuje dostatečný prostor pro práci prstů a přirozený vývin nožičky. Capáčky Liliputi jsou tak vhodné i pro nožičky s dominantním palcem.
  • Díky jemné gumičce kolem kotníku se capáčky dovře obouvají a dobře drží na nožičce.

 

Údržba:

Znečištění odstraňte jemným kartáčkem, v případě potřeby obuv očistěte mokrým hadržíkema potom utřete do sucha. Občas lze použít krém na koženou obuv.
Nenamáčet do vody a neprat v pračce!
Při jejich promočení je nejlepší nechat je vysušit při pokojové teplotě, daleko od přímého zdroje tepla (např. radiátor ), na mřížce.

 

VÍTE ŽE: 98% dětí se narodí se zdravými nožičkami, ale 60% dospělých má již nějaké deformace chodidel. Tyto deformace se vyvíjí již v dětství a příčinou je nevhodná obuv. Skoro každý odborník souhlasí s tím, že nejzdravější je chůze na boso. To není nic překvapivého, naši prapředci chodili bosí velmi dlouho a v některých zemích chodí lidé bosí stále. Tomu jsou naše klouby, kosti a svaly přizpůsobené.

A PROTO: Měkké kožené capáčky mají chůzi naboso nejblíž. Noha je chráněná, přitom není v pohybu nijak omezena - když dítě začíná chodit, zapojuje a procvičuje prsty na nohou a také všechny svalové skupiny v oblasti chodidla. To v botách s pevnou podrážkou není možné. Pokud není nožička v pohybu omezována, je podporován vývoj koordinačních schopností, posilují se svaly a šlachy. Navíc se měkká kůže capáčků výborně noze přizpůsobí, nechává jí dostatek prostoru pro růst, nijak ji nestlačuje a nedeformuje. Při chůzi v měkkých kožených capáčkách jsou také stimulovány reflexní zóny, což pozitivně ovlivňuje celé tělo.

 

tabulka velikosti

Odborný názor

„Boty s měkkou podrážkou Liliputi v plné míře umožňují, aby se dítě pohybovalo, jako kdyby chodilo naboso. Nebrání chodidlům v pohybu, dítě cítí nerovnosti terénu, snadno v nich udrží rovnováhu, což je později důležité z hlediska vývoje. Je zajištěno, aby se klenby vyvinuly správně důsledkem svalové aktivity. Boty slouží i jako prevence proti deformacím nohou, které mohou způsobit tvrdší boty v období prvních krůčků.“

Dr. Zsuzsanna Lengyel, primářka dětského ortopedického oddělení