OŠKLIVÁ PRAVDA O NEJOBLÍBENĚJŠÍM KUSU DĚTSKÉHO ŠATNÍKU

OŠKLIVÁ PRAVDA O NEJOBLÍBENĚJŠÍM KUSU DĚTSKÉHO ŠATNÍKU
 
 
Jestli je nějaké oblečení, které mě nepřestává překvapovat svou všudypřítomností na dětech v létě v zimě, jsou to gumogatě a gumobundy.
 
Jsou všude a v jakoukoli roční dobu.
 
Maminky ho kupují často v levných supermarketech s vidinou, že tím levně a funkčně oblečou dítě. Žádná máma přece nechce aby její potomek byl v mokru a tak kupuje tuto gumovou věc s představou, že je tím vystaráno na všechno počasí - nečasí.
 
 
V zimě tak vídám dvě třetiny dětí na ulici. Gumobunda a gumogatě s flísem.
Ehm. Tak abychom si něco vyjasnili: Gumobunda a gumogatě nejsou zimní oblečení!
 
Představíme si to: Jdete v zimě na sjezdovku a vezmete si na sebe tričko, flísovou mikinu a? .. pláštěnku. Jak vám po půl hodině ježdění bude? Budete spocení, mokří (kdyby aspoň z venku, ale ono ne - zevnitř) a bude vám pěkná klendra. Protože? Ano, protože jste mokří.
S dětmi je to stejné. V gumogatích a gumobundách se při hraní venku velmi rychle spotí, pot nemá jak odejít a tak se začnou pomalu vařit ve vlastní šťávě. Zprvu jim může být teplo (někdy až moc), pak se ale zastaví na svačinku nebo na hřišti na houpačce a okamžitě se do nich dá pěkná zima.
 
Gumové oblečení je naprosto totálně neprodyšné. Nepustí nic tam ani sem. Což je bezvadné, když jdete v podzimním počasí na hoďku skákat do kaluží (a ano, pro tyto případy je máme doma také).
 
Pokud ale jdete na celý den ven, gumovému oblečení se zdaleka vyhněte ✋✋ Raději zvolte kvalitní zimní bundu a kalhoty. Na podzim pak softshellky.
Nepromokavost můžete podpořit kvalitní impregnací.
 
 
Gumogatě a gumobundy jsou prostě určené přesně na to, pod jakým názvem se většinou prodávají - oblečení do deště. Doporučuji je tedy používat přesně na to.
 
Pokud se příspěvek líbil posdílejte ho. Děkuji
 
Krásné dny
Alča ze Skřítka
 
 
LESNÍ SKŘÍTEK.cz - Obchod pro děti aktivních rodičů.