O PLÁŠTĚNKÁCH

Frčí sezóna škol v přírodě a za rohem je sezóna táborů. A na táboře a ve školkách jsou pláštěnky povinnou výbavou, tak jsem Vám o nich něco sepsala. Jak to mám s pláštěnkama já, proč je nesnáším a zároveň proč je u nás strpím?
pláštěnky koláž
O PLÁŠTĚNKÁCH
 
Co si budem.. kdo z nás jako malej měl rád pláštěnky? A kdo měl rád pláštěnky jako dospělý? Ona to žádná hitparáda není, klasické pláštěnky jsou tuhé, neohebné a a vždycky mají strašně dlouhý rukávy, který se ohrnujou a v záhybech zůstává voda :-D
 
Navíc se pod nimi člověk velice rychle začne potit, zvlášť pokud se u toho ještě hýbe. No nic moc.
Ale chápu, že pláštěnka svoje uplatnění prostě někde má. Při velkým dešti časem promokne a nasákne i klasická softshellová bunda a někdy je nutné fakt zůstat v suchu.
Pláštěnky tedy u nás jsou, ale děti je mají v batůžkách vždy jako záchranu pouze do fakt velkejch slejváků a vytahují se u nás jen parkrát za rok a to hlavně ve školce, škole kde není možnost pak všechny věci v klidu sušit jako na výletě s rodiči.

 

Ale co mě, jako dítě štvalo na pláštěnkách asi nejvíc byly ty malilinký obaly na druk. Pláštěnka se tam prostě nikdy nikdy NIKDY po prvním vyndání už nedala dát zpět, prostě to bylo fyzikálně v rozporu :-D. I když jsem se snažila sebevíc, maximálně jsem pytlík roztrhla, ale pláštěnka tam dát zpět prostě v drtivé většině případů už nikdy nešla a pak jsem měla v batohu neforemný balík. To jsem nesnášela.
plaštěnky kolaž 2
Když jsem teď vybírala pláštěnky tak některé vlastnosti se na pláštěnkách prostě z podstaty změnit nejdou, třeba ta prodyšnost (proto používejte pláštěnku opravdu pouze při velikém dešti a ne na dlouhodobé nošení!! na to je nejlepší kvalitní softshellová bunda.)
Ale ten obal! To se vyřešit snad dá! A po hledání jsem našla pláštěnky, který mají aspoň dostatečně velký pytlíky na stahování a s delšíma šňůrkama. Dají se tím pádem hodit přes rameno nebo připnout zvenku batohu. A hlavně se tam vejdou. Oujé!
 
Mrknout na ně můžete tady. Zatím je mám ve dvou velikostech - pončo pro děti 1-3/4 a klasické rozepínací větší pro děti 3-6/7 let ale už mám v merku větší tak uvidím jak přijdou jestli budou ok a dám vědět.
 
Dejte mi vědět jak to máte s pláštěnkama vy. Měli jste je rádi jako děti? Používáte pláštěnky pro své děti? Máte to za nutné zlo nebo jste s nimi v souladu?