Klíč je štěstí?

Klíč je štěstí?

 

Dělejte si čas sami na sebe. To je základní rada, co vám řekne každý rodič. Dělejte si čas sami na sebe. Odpočívejte. Dělejte, co vás baví. Věnujte sami sobě dost času bez dětí.

A pak je tu ještě jedna věc. Čas s partnerem. Ale to je s malými dětmi ještě těžší! Protože komu safra vrazit ty děti, abychom mohli mít volnou chvíli oba dva. A co když chceme volný celý den? Nebo víkend? To přece s dvouleťákem nejde.. 

klíč ke štěstí1A tak se zrodila myšlenka víkendového dealu dětí s mou kamarádkou. V sobotu jsem vzala naše a její děti na celý den do zoologické a ona měla s partnerem volný den. No a v neděli hlídali oni. Báječné je, že se naše děti dobře znají a tak byli i ve větším počtu prakticky bezúdržbové :) stačilo nachystat včas jídlo, protože hladové deti.. co si budeme povídat.. a jinak si hráli spolu a praktický nic nepotřebovali. Výměnu dobře zvládla i naše menší a my si užili celý den lyžování v Jeseníkách. .Udělejte si čas na to být spolu.

Udělejte si čas na společné zážitky.
A naprosto cílené to plánujete! S dětmi holt už ne všechny věci jdou dělat spontánně. A pokud chcete mít hezký a spokojený vztah, je třeba si na něj krom jiného dělat i cíleně pravidelně čas. A pro nás je a doufám, že vždy bude, náš vztah nejvyšší priorita.

A není to sobecké vůči dětem? Ne, není. Pro děti je nejlepší pečlivě pečovat o vztah rodičů ❤️


#partnerstvi #manzelstvi #rodicovstvi #spolu #aktivnirodicovstvi #jdeteven #jeseniky❤ #lesniskritekcz

klíč ke štěstí2