Kdy koupit zimní a kdy už je čas na letní dětské softshellky?

JE BŘEZEN.. KOUPIT SOFTSHELLKY S FLÍSEM NEBO UŽ BEZ FLÍSU?

 

Jen v rychlosti zopakuji:

Zimní membránový softshell - má tři vrstvy. Svrchní polyesterovou vrstvu, vnitřní vrstvu  membrány a spodní vrstvu s flísem. Některé mají vyšší chlup flísu některé nižší. Většinou se celková gramáž pohybuje 300-345 g/m3. Liší se parametry voděodolnosti a paropropustnosti. 

Jarní membránový softshell - většinou ho poznáte, protože vnější vrstva je taková žíhaná díky keprové vazbě. Podšívku má většinou kostičkovanou černo bílou (ale není pravidlem) ze směsi polyesteru a bambusu. Vnitřní vrstva je opět membrána. Gramáž je 290 g/m3 

 

 

KDY KTERÉ KOUPIT?

Jak to doporučuji podle zkušeností já ?? Pokud kupujete pro menší prďoly, se kterýma ještě vysedáváte na dětských hřištích, kteří posedávají na pískovištích a méně se hýbou tak ještě i v březnu sáhněte v obchodě po softshellkách s flísem. Tyto děti ještě budou potřebovat více zateplit a softshellky s físem využijete celoročně. Přibalte je pro lezoucí a batolící se děti klidně i na letní dovolenou pod stanem. Při večerním batolení se na louce je děti ocení. 

 

Naopak pokud jdete vybrat softshellky pro větší děti - školkové a větší - sahám v březnu již po softshellkách tzv. jarních, které mají tenkou podšívku ze směsi polyesteru a bambusu. Jsou ideální pro vrstvení - po cestě do školky je natáhnete přes legíny a ve školce jen sundáte vrchní vrstvu softshellek a dítě valí do školky v legínách. Při výběhu na zahradu si přes legíny zase jen natáhe tenší softshellky a může takto fungovat až do května.

 

Kdy oceníte jarní softshellky bez zateplení?

  • V létě se vejdou do každého batohu a poslouží při náhlé změně počasí
  • Oceníte je v chladnějších letních dnech při výpravách nejen do přírody
  • Na hraní na hřišti po dešti, kdy je už v létě teplo, ale lavičky a písek jsou stále mokré
  • Ideální na vrstvení přes legíny na jarní cesty do školy a školky

 

Pomohl vám článek s rozhodnutím? Nezapomeňte nás také sledovat na Instagramu a Facebooku, kde pravidelně sdílím tipy a rady přímo od nás z terénu. Co máme vyzkoušené a co nám funguje. Sleduj nás hned teď tady.