SKŘÍTCI NA VÝLETĚ - Ždárské vrchy

TIP NA VÝLET - ŽĎÁRSKÉ VRCHY:

Dojeli jsme do Blatin a auto nechali na lesním parkovišti kousek od restaurace @ukosku. Odtud vede vpravo pěkná lesní cesta směrem na zelenou turistickou značku. Po cestě potkáte perfektní mostek přes potůček, kde jsme se zasekli asi na půl hodiny a děti házeli klacíky a šišky :) Když jsme tu byli o dva měsíce dříve, byl les obsypaný borůvkami a malinami a děcka se v potůčku i pořádně vyráchali.
Po zelené jsme pokračovali po asfaltce k rozcestníku pod Dráteničkama a pak po červené na Dráteničky dobrodružnou kamenitou stezkou. Tento jediný úsek není pro kočárky vhodný, ale dá se obejít kolem lesa po polňačce - my se tam rozdělili na dvě skupiny a já s marnou vírou, že bez zbytku bandy aspoň uspím mladší Skřítku, jsem se vydala kolem lesa s kočárem. Pak už jsme jen seběhli po louce na cestu a zpět k autu.
Výlet jsme zakončili ve vyhlášené kavárně Hofr, která je kousek od parkoviště a mají tam domácí dortíky a výběrovou kávu ❤️

.
Celý výlet je dlouhý necelé 4 km a tak ho pohodovou chůzí zvládnou i předškoláci. Procházka se ale dá jednoduše natáhnout přes Malínskou skálu či Samotín.

 

Výletujte s námi a označíte Váš tip na výlet hashtagem #skritcinavylete !

 

Pomůžete tak ostatním při plánování výletů ;) Díky

#skritcinavylete #lesniskritekcz #lesjenasehriste #jdeteven #tipnavylet #zdarskevrchy #blatiny #dratenicky #malinskaskala #aktivnirodicovstvi #dovolenasdetmi

29.8.19...