SKŘÍTCI NA VÝLETĚ - Moravský kras

TIP NA VÝLET - MORAVSKÝ KRAS

Nedělní neplánovaný hurá výlet do @sloupskososuvske jeskyně předčil naše očekávání. S dětmi jsme byli v jeskyni podruhé a v obou případech byli naši skřítci nadšení. Poprvé jsme byli letos na jaře v jeskyni Balcarka, kam jsme zorganizovali výlet s partou kamarádů s dětmi a včera jen naše rodinka do Sloupsko-šošůvských jeskyní.Zážitek byl umocněn hodně i tím, že nás do jeskyně šla jen malá skupinka (asi 8 lidí včetně nás) a tak bylo i povídání a kontakt s mladým sympatickým průvodcem intenzivnější než u předchozí jeskyně Balcarky, kam jsme šli v zástupu ve velké skupině. Nevim jak vy, ale já místa, kde je moc lidi na jednom místě moc s dětmi nedávám a jsem pak nepříjemná jak na děti, tak na všechny okolo :-)Takže nedělní výlet byl balzámem na duši. Dopoledne pršelo a bylo dost chladno a tak si asi i většina výletníků užívala teplíčko domova.My jsme se naprosto neplánovaně rozhodli vyrazit až kolem poledne, kdy nám nějak došlo, že vlastně nechceme tuhle neděli prosedět doma jen u lega .-) Sedli jsme do auta a za půl hodinky jsme byli v Moravském krasu ve Sloupu.
V podstatě hned u Sloupsko-šošůvských jeskyní je parkoviště, kde se dá nechat auto. Na místě je možné zvolit si ze dvou délek prohlídkového okruhu jeskyní. My jsme si zvolili kratší, 60minut dlouhý okruh, ale nakonec se to staršímu tak líbilo, že jsem litovala že jsme nevzali aspoň pro něj a jednoho z dospělých ten delší :) Jeskyně je na rozdíl od Balcarky mnohem rozlehlejší. Fakt se dost projdete a je tam i mnoho schodů, které jsou poměrně vysoké, takže pro menší děti je prohlídka fyzicky náročná a doporučuju vzít s sebou určitě nosítko. S kočárkem prohlídka samozřejmě možná není. Parádní atrakcí byl i průhledny most přes hlubokou propast.
Na konci prohlídky je i fajn expozice o výzkumu v jeskyních a videoukázky promítané na stěnu jeskyně o tom, jam pravěcí lidé lovili mamuty.

Jo a pro dospělé a děti nad 10 let jsou v této jeskyni organizované i zážitkové prohlídkové okruhy mimo pohodlné vybetonované chodníčky :-)

A co vy? Máte nějaký Váš tip na výlet? Budeme rádi, když ho s námi posdílíte nebo označíte #skritcinavylete

Krásné dny

9.9.19